جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نحوه مراقبت از آلوکازیا ماکروریزا

درباره آلوکازیا ماکروریزا

آلوکازیا ماکروریزا که به نام های تارو غول پیکر یا گوش فیل نیز شناخته می شود، یک گیاه گرمسیری چشمگیر است که برای رشد نیاز به مراقبت خاصی دارد. آلوکازیا ماکروریزا یک گیاه استوایی قابل توجه است که می تواند در هر باغ یا محیط داخلی ظاهری چشمگیر داشته باشد. برای رشد به مراقبت مناسب از جمله نور خورشید کافی، آبیاری و خاک با زهکشی مناسب نیاز دارد.

آلوکازیا ماکروریزا در یک مخلوط گلدانی با زهکشی خوب و غنی از مواد مغذی رشد خیلی خوبی می کند. مخلوطی از پیت ماس، پرلیت و کمپوست به خوبی کار می کند. در طول فصل رشد هر 2 تا 3 ماه یکبار با کود مایع متعادل کوددهی کنید.

هر چند وقت یک بار باید آلوکازیا ماکروریزا خود را آبیاری کنم؟

این گیاه رطوبت را دوست دارد و باید به طور منظم آبیاری شود و اجازه دهید خاک بین دو آبیاری کمی خشک شود . برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه، خاک را به طور مداوم مرطوب و دارای زهکشی خوب نگهدارید. استفاده از سینی رطوبت یا مه پاش کردن برگ ها برای افزایش سطح رطوبت را در نظر بگیرید.

نیازهای نور آلوکازیا ماکروریزا

نور مورد نیاز آلوکازیا ماکروریزا نور روشن و غیر مستقیم خورشید را ترجیح می دهد. نور مستقیم خورشید می‌تواند برگ‌های آن را بسوزاند، بنابراین بهتر است آن را نزدیک پنجره‌ای رو به شرق یا غرب قرار دهید.. اگر در فضای باز گلدان را قرار می دهید، سایه جزئی برای رشد بهتر گیاه ایجاد کنید.

چقدر رشد خواهد کرد؟

ارتفاع: آلوکازیا ماکروریزا می‌تواند در شرایط مناسب به ارتفاع 1.8 تا 3 متر (6 تا 10 فوت) برسد.

عرض: این گیاه معمولاً به عرض 1.2 تا 1.8 متر (4 تا 6 فوت) می‌رسد.

دما و رطوبت

این گیاه دماهای گرم بین 65 درجه فارنهایت تا 85 درجه فارنهایت (18 تا 29 درجه سانتیگراد)

رطوبت بالای 50 درصد را دوست دارد.از بادهای سرد و تغییرات ناگهانی دما اجتناب کنید زیرا که به گیاه آسیب جدی می رساند.

عیب یابی مشکلات رایج با آلوکازیا ماکروریزا

  • تغذیه: از بهار تا پاییز، هر ماه یکبار از کود مایع گیاهان داخلی به آلوکاسیا ماکروریزوس خود استفاده کنید تا رشد آن را تقویت کنید.
  • تغییر گلدان: هر چند سال یک بار، گیاه را به گلدانی بزرگ‌تر انتقال دهید تا رشد آن فراهم شود و ریشه‌ها به طور مناسب توسعه یابند.
  • سمیت برای حیوانات: برخی از گونه‌های آلوکاسیا ممکن است برای حیوانات خانگی مضر باشند. در صورتی که حیوانات خانگی دارید، اطمینان حاصل کنید که گیاهان به محل دسترسی آنها قرار نگیرند و در صورت نیاز مشاوره حیوانات خانگی خود را بگیرید.
  • تماس مستقیم با پوست: مواد مخرب موجود در برگ‌ها و ساقه‌های آلوکاسیا ممکن است برای برخی افراد حساسیت ایجاد کنند. به دقت از تماس مستقیم با پوست خود با این گیاه پرهیز کنید و در صورت بروز حساسیت، اقدامات لازم را برای درمان انجام دهید.
گیاهان مرتبط