جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نحوه مراقبت از نخل کنتیا

درباره نخل کنتیا

نخل کنتیا، همچنین به عنوان نخل عصای طلایی شناخته می شود، یک گونه متفاوت بومی ماداگاسکار است. به دلیل شباهت های ظاهری با اریکا در اوایل رشد، اغلب به اشتباه گرفته می شوند.

از مخلوط گلدانی با زهکشی خوب و فرموله شده برای نخل کنتیا استفاده کنید، مخلوط گلدانی همه منظوره اصلاح شده با پرلیت یا ماسه برای زهکشی بهتر این گیاه استفاده کنید.

هر چند وقت یک بار باید نخل کنتیا خود را آبیاری کنم؟

زمانی که یک یا دو اینچ بالای خاک خشک شد، نخل کنتیا خود را آبیاری کنید. نخل کنتیا خاک کمی مرطوب را ترجیح می دهد اما نمی تواند شرایط خیس را تحمل کند. در طول ماه های زمستان آبیاری را کاهش دهید زیرا رشد گیاه کند می شود.

نیازهای نور نخل کنتیا

نخل کنتیا در نور روشن و غیر مستقیم رشد می کند. نور مستقیم خورشید می‌تواند برگ‌های آن را بسوزاند، بنابراین بهتر است آن را در نزدیکی پنجره‌ای قرار دهید که رو به شرق یا غرب باشد.

چقدر رشد خواهد کرد؟

ارتفاع: نخل کنتیا می‌تواند در محیط‌های داخلی تا ارتفاع 2.4 تا 3.7 متر (8 تا 12 فوت) برسد، در حالی که در شرایط بیرونی مناسب می‌تواند به ارتفاع 10 تا 12 متر (33 تا 40 فوت) نیز برسد.

عرض: این گیاه معمولاً به عرض 1.8 تا 2.4 متر (6 تا 8 فوت) می‌رسد.

سرعت رشد: نخل کنتیا رشد نسبتاً کندی دارد. این گیاه می‌تواند در طول چند سال به ارتفاع قابل توجهی برسد.

دما و رطوبت

این نخل در دماهای گرم بین 65 درجه فارنهایت و 80 درجه فارنهایت (18 تا 27 درجه سانتیگراد) بهترین عملکرد را دارد . از تغییرات دمایی ناگهانی که می تواند باعث قهوه ای شدن یا ریزش برگ ها شود، خودداری کنید.

نخل کنتیا که یک گیاه گرمسیری است، از رطوبت بالا استقبال می کند. با قرار دادن گلدان روی سینی پر از سنگریزه و آب می توانید رطوبت را افزایش دهید.

عیب یابی مشکلات رایج با نخل کنتیا

  • نظافت گلدان: گلدان را هر ماه یک بار بشویید تا از تجمع شوره و گرد و غبار جلوگیری کنید و به رشد سالم گیاه کمک کنید.
  • جدا کردن گیاه: هنگامی که گیاه رشد کرده و گلدان زیادی را پر کرده است، می‌توانید برخی از جوانه‌های جانبی را جدا کنید و در گلدان‌های جدیدی کاشته و این امکان را فراهم کنید که دکوراسیون خانه خود را با این گیاه زیبا تغییر دهید.
گیاهان مرتبط