جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نحوه مراقبت از مانسترا کینگ

درباره مانسترا کینگ

مانسترا کینگ یک رقم از گیاه مانسترا است که به دلیل اندازه چشمگیر و شاخ و برگ های خیره کننده اش شناخته شده است. این یکی از پرطرفدارترین گونه ها در بین گیاهان آپارتمانی است.

مانسترا کینگ در مقایسه با Monstera deliciosa ، دارای برگ های بزرگتر و قوی تر است. برگ های آن می تواند تا 3 فوت رشد کند.

برخی از نمونه‌های مانسترا ممکن است تنوع رنگی داشته باشند و قسمت‌هایی از برگ‌ها رنگ سفید مایل به کرم یا زرد را نشان دهند. این تنوع بسیار ارزشمند است و می تواند گیاه را از نظر بصری جذاب تر کند، اگرچه ممکن است نور مستقیم خورشید و میزان نور، رنگ گیاه رو عوض کند.

همانطور که مانسترا کینگ رشد می کند و برگ های آن بزرگتر می شود، ممکن است به حمایت از یک میله خزه یا داربست برای کمک به حفظ ساختار عمودی نیاز داشته باشد. همچنین این گیاه را تشویق می‌کند تا در طول بالا رفتن و رشد کردن، برگ‌های بزرگ‌تر و پردارتر تولید کند. به طور خلاصه، مانسترا کینگ یک رقم خیره کننده و برگ بزرگ است که قلب علاقه مندان به گیاهان در سراسر جهان را تسخیر کرده است. با مراقبت مناسب، می‌تواند به یک اثر واقعی در هر باغ داخلی تبدیل شود.

از مخلوط گلدانی با زهکشی خوب با هوادهی خوب استفاده کنید. ترکیبی از پیت ماس، پرلیت و پوست به خوبی جواب می دهد. در طول فصل رشد (بهار و تابستان) با یک کود مایع متعادل رقیق شده کوددهی کنید.

هر چند وقت یک بار باید مانسترا کینگ خود را آبیاری کنم؟

هنگامی که یک یا دو اینچ بالای خاک خشک شد، مانسترا کینگ خود را آبیاری کنید. این گیاهان بین دو آبیاری کمی خشکی را ترجیح می دهند، اما اجازه ندهید برای مدت طولانی در خاک خشک بمانند. به طور کامل آب دهید تا رطوبت اضافی خارج شود.

نیازهای نور مانسترا کینگ

مانسترا کینگ در نور روشن و غیر مستقیم رشد می کند. یک پنجره رو به شرق یا غرب ایده آل است. از تابش مستقیم نور خورشید بپرهیزید زیرا می تواند برگ ها را بسوزاند. کمبود نور کافی می تواند منجر به کوچکتر شدن برگها شود.

چقدر رشد خواهد کرد؟

ارتفاع: مانسترا کینگ می‌تواند در شرایط مناسب به ارتفاع 2 تا 3 متر (6 تا 10 فوت) برسد.

عرض: این گیاه معمولاً به عرض 1 تا 1.5 متر (3 تا 5 فوت) می‌رسد.

دما و رطوبت

این گیاهان گرمسیری دماهای گرم را بین 65-85 درجه فارنهایت (18-29 درجه سانتیگراد) ترجیح می دهند. از بادهای سرد و نوسانات ناگهانی دما اجتناب کنید.

مانسترا کینگ سطوح رطوبت دار را دوست دارد، در صورت امکان حدود 50-60٪. می توانید رطوبت را با استفاده از سینی سنگریزه، افزایش دهید. مه پاش کردن برگ ها نیز می تواند کمک کننده باشد.

عیب یابی مشکلات رایج با مانسترا کینگ

  • تزیینی: مونسترا “کینگ” به عنوان یک گیاه تزیینی بسیار محبوب است. الگوهای واریگات زیبای برگ‌های آن، این گیاه را برای استفاده در داخل منازل، محیط‌های کاری، و فضاهای عمومی جذاب و منحصر به فرد می‌کند.
  • تغذیه: برای تغذیه مناسب، از کود مایع گیاهان داخلی با غلظت پایین استفاده کنید. تغذیه منظم در فصل رشد فعال (بهار و تابستان) برای این گیاه بسیار مهم است. همچنین، در فصل‌های سردتر (پاییز و زمستان) نیاز به کمترین مقدار کود دارد.
  • توجه به خشکی خاک: قبل از آبیاری، خاک را با دست بررسی کنید تا از خشکی آن مطمئن شوید. آبیاری زیاد می‌تواند منجر به ریشه‌زایی نامناسب و پوسیدگی ریشه‌ها شود، بنابراین حتماً از زمین خشک قبل از آبیاری مجدد اطمینان حاصل کنید.
  • محیط نوری: مونسترا “کینگ” نیاز به نور مناسب دارد تا بهترین رشد را داشته باشد. در صورت امکان، آن را در نزدیکی پنجره‌هایی که نور غیر مستقیم به آن می‌رسد قرار دهید. نور مستقیم خورشید ممکن است باعث خشک شدن برگ‌ها یا سوختگی آن‌ها شود.
  • رطوبت: رطوبت متوسط تا بالا برای مونسترا “کینگ” ایده‌آل است. با اسپری کردن آب روی برگ‌ها یا قرار دادن گلدان در نزدیکی یک مخزن آب، می‌توانید رطوبت محیط را افزایش دهید.
  • توجه به خطرات: برخی از اجزای مونسترا ممکن است برای حیوانات خانگی سمی باشند. بنابراین، اگر حیوانات خانگی دارید، مطمئن شوید که گیاهان در محلی قرار داده شده‌اند که به آن‌ها دسترسی نداشته باشد.
  • حمل و نقل و تغییر گلدان: هنگام جابه‌جایی یا تغییر گلدان، بسیاری از مونستراها حساس هستند. حتماً از ریشه‌ها محافظت کنید و گیاه را با دقت جابجا کنید تا شکل و زیبایی آن را به هم نزنید.
  • کنترل رشد: گاهی اوقات مونسترا “کینگ” به سرعت رشد می‌کند و ممکن است نیاز به کنترل رشد داشته باشد. برای کنترل اندازه و شکل گیاه، می‌توانید برخی از شاخه‌ها را برش داده و یا به صورت منظم آن را شکل دهید.
  • توجه به نشانه‌های بیماری: اگر برگ‌ها زرد یا پژمرده می‌شوند، یا نشانه‌های دیگری از بیماری ظاهر می‌شود، باید فوراً اقدامات لازم را انجام دهید. از روش‌های شیمیایی یا طبیعی برای کنترل بیماری‌ها استفاده کنید.
گیاهان مرتبط