جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نحوه مراقبت از فیلودندرون امپریال رد

درباره فیلودندرون امپریال رد

فیلودندرون امپریال رد یک گیاه استوایی خیره کننده است که به دلیل شاخ و برگ های منحصر به فرد و پر جنب و جوشش بسیار مورد توجه است. این رقم فیلودندرون ترکیبی است که دارای برگ‌های بزرگ و براق است که با رنگ مایل به قرمز مایل به قرمز تیره شروع می‌شود و به تدریج به رنگ سبز تیره و غنی می‌رسد که اغلب رگه‌هایی از قرمز یا بنفش را حفظ می‌کند.

از مخلوط گلدانی متخلخل و با زهکشی خوب و غنی از مواد آلی استفاده کنید. ترکیبی از پیت ماس، پرلیت و تراشه های پوست به خوبی کار می کند.

برای حفظ ظاهر جذاب گیاه، هر گونه برگ زرد یا آسیب دیده را حذف کنید. برای کنترل اندازه و شکل آن در صورت تمایل هرس کنید. گهگاهی برگ ها را با پارچه مرطوب پاک کنید تا تجمع گرد و غبار پاک شود. با مراقبت مناسب، فیلودندرون امپریال رد شما رشد می کند و حس گرمسیری خیره کننده ای به فضای داخلی شما می بخشد.

هر چند وقت یک بار باید فیلودندرون امپریال ردخود را آبیاری کنم؟

آبیاری مداوم برای این گونه فیلودندرون ضروری است. زمانی که سطح بالای خاک خشک است آبیاری کنید، اطمینان حاصل کنید که خاک بین دو آبیاری کمی خشک می شود.

نیازهای نور فیلودندرون امپریال رد

فیلودندرون امپریال رد در نور روشن و غیر مستقیم رشد می کند. پنجره های رو به شرق یا غرب ایده آل هستند، زیرا نور مستقیم خورشید می تواند برگ های آن را بسوزاند. اگر نور خیلی کم باشد، گیاه ممکن است رنگ قرمز متمایز خود را از دست بدهد.

چقدر رشد خواهد کرد؟

ارتفاع: فیلودندرون امپریال رد می‌تواند در شرایط مناسب تا ارتفاع 90 تا 120 سانتیمتر رشد کند.

عرض: این گیاه معمولاً به عرض حدود 60 تا 90 سانتیمتر می‌رسد.

سرعت رشد: فیلودندرون امپریال رد رشد نسبتاً سریعی دارد، به خصوص زمانی که در شرایط بهینه نگهداری شود.

دما و رطوبت

فیلودندرون امپریال رد دماهای گرم بین 65 درجه فارنهایت و 85 درجه فارنهایت (18 تا 29 درجه سانتیگراد) را دوست دارد.

عیب یابی مشکلات رایج با فیلودندرون بیرکین

  • زرد شدن برگ‌ها: ممکن است ناشی از آبیاری زیاد یا کمبود نور باشد. مطمئن شوید که خاک بین دو آبیاری به طور کامل خشک شود و گیاه به نور کافی دسترسی داشته باشد.
  • پوسیدگی ریشه: این مشکل معمولاً به دلیل آبیاری زیاد یا خاکی که خوب زهکشی ندارد، رخ می‌دهد. برای جلوگیری از آن، مطمئن شوید که زمین خاکی خوب زهکشی داشته باشد و آبیاری را کنترل کنید.
گیاهان مرتبط