جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نحوه مراقبت از فیلودندرون وایت نایت

درباره فیلودندرون وایت نایت

وایت نایت فیلودندرون یک گیاه آپارتمانی خیره کننده و بسیار مورد توجه است که به خاطر برگ های متنوع زیبایش شناخته می شود. این گونه هیبریدی فیلودندرون دارای برگ های بیضی شکل با نشانه های سفید قابل توجه در پس زمینه سبز است که ظاهری جذاب ایجاد می کند.

هر چند وقت یک بار باید فیلودندرون وایت نایت خود را آبیاری کنم؟

فیلودندرون وایت نایت خود را زمانی آبیاری کنید که یک یا دو اینچ بالای خاک احساس کرد خشک شده است. خاک کمی مرطوب را ترجیح می دهد اما نمی تواند غرقاب بودن را تحمل کند. تناوب آبیاری را با توجه به فصل و شرایط خانه خود تنظیم کنید

نیازهای نور فیلودندرون وایت نایت

وایت نایت در نور روشن و غیر مستقیم رشد می کند. آن را در نزدیکی یک پنجره رو به شرق یا غرب قرار دهید تا بتواند نور کافی را بدون نور مستقیم خورشید دریافت کند. آفتاب بیش از حد مستقیم می تواند باعث سوختن یا محو شدن برگ ها شود.

چقدر رشد خواهد کرد؟

ارتفاع: فیلودندرون وایت نایت می‌تواند در شرایط مناسب تا ارتفاع 90 تا 150 سانتیمتر (3 تا 5 فوت) رشد کند.

عرض: این گیاه معمولاً به عرض 60 تا 90 سانتیمتر می‌رسد.

سرعت رشد: فیلودندرون وایت نایت رشد نسبتاً سریعی دارد، به ویژه زمانی که در شرایط بهینه نگهداری شود.

دما و رطوبت

وایت نایت از رطوبت بالایی برخوردار است، حدود 60-70٪. می‌توانید رطوبت را با استفاده از یک مرطوب‌کننده، سینی سنگریزه یا مه‌پاشی منظم برگ‌ها افزایش دهید.

عیب یابی مشکلات رایج با فیلودندرون وایت نایت

  • زرد شدن برگ‌ها: این ممکن است ناشی از آبیاری زیاد یا نور کم باشد. مطمئن شوید که خاک بین دو آبیاری به طور کامل خشک شده و گیاه به نور کافی دسترسی دارد.
  • ریشه‌ها: این مشکل معمولاً به دلیل آبیاری زیاد و خاکی که خوب زهکشی ندارد، رخ می‌دهد. برای جلوگیری از آن، مطمئن شوید که زمین خاکی خوب زهکشی داشته باشد و آبیاری را کنترل کنید.
  • پاکسازی برگ‌ها: برگ‌ها را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا از گرد و غبار و دیگر ذرات معلق در هوا پاک شوند و گیاه به تنفس بهتری دسترسی پیدا کند.
  • محیط مناسب: مطمئن شوید که گیاه در یک محیط مناسب و خنک با نور فیلتر شده قرار دارد.
  • مراقبت از رویش: به نوازش و مراقبت دقیق از گیاه خود اهمیت دهید. با مراقبت و اطمینان از شرایط مناسب رشد، Philodendron White Knight به رنگ و زیبایی بیشتری می‌رسد.
گیاهان مرتبط