جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نحوه مراقبت از فیلودندرون وایت پرنسس

درباره فیلودندرون وایت پرنسس

فیلودندرون وایت پرنسس یک گیاه آپارتمانی بسیار مورد توجه و کمیاب است که به خاطر برگ های متنوع و خیره کننده اش شناخته شده است. این زیبایی گرمسیری رقمی از گونه Philodendron erubescens است و به خاطر برگ‌های قلبی شکل آن با تکه‌ها یا برش‌های سفید در پس‌زمینه سبز عمیق مورد توجه است.

در طول فصل رشد هر 4 تا 6 هفته یکبار با کود مایع و متعادل گیاه را تغذیه کنید. کود دهی را در ماه های زمستان کاهش دهید یا متوقف کنید.

هر برگ زرد یا آسیب دیده را حذف کنید تا رشد جدید را افزایش دهید.با گرفتن قلمه های ساقه با حداقل یک گره و ریشه زدن آنها در آب یا خاک تکثیر کنید.

از مخلوط گلدانی با زهکشی خوب و غنی از مواد مغذی که برای آروئید یا فیلودندرون طراحی شده است استفاده کنید. برای جلوگیری از خیس شدن خاک، گلدان را در ظرفی با سوراخ های زهکشی قرار دهید. برای تازه کردن خاک و فراهم کردن فضای رشد، هر 1 تا 2 سال یکبار گلدان مجدد را در نظر بگیرید.

هر چند وقت یک بار باید فیلودندرون وایت پرنسس خود را آبیاری کنم؟

به طور کامل آبیاری کنید، اجازه دهید خاک بین دو آبیاری کمی خشک شود.از خشک شدن کامل خاک خودداری کنید زیرا باعث تغییر رنگ برگ می شود.افزایش دفعات آبیاری در طول فصل رشد (بهار و تابستان)

نیازهای نور فیلودندرون وایت پرنسس

این گیاه نور روشن و غیر مستقیم دوست دارد. نور مستقیم خورشید می تواند برگ ها را بسوزاند. پنجره های رو به شرق یا غرب برای حفظ سلامتی ایده آل هستند.

چقدر رشد خواهد کرد؟

ارتفاع: فیلودندرون وایت نایت می‌تواند در شرایط مناسب تا ارتفاع 90 تا 150 سانتیمتر (3 تا 5 فوت) رشد کند.

عرض: این گیاه معمولاً به عرض 60 تا 90 سانتیمتر می‌رسد.

سرعت رشد: فیلودندرون وایت نایت رشد نسبتاً سریعی دارد، به ویژه زمانی که در شرایط بهینه نگهداری شود.

دما و رطوبت

  • Philodendron White Princess در محیط های مرطوب رشد می کند (50-70٪ رطوبت)
  • برای افزایش سطح رطوبت از یک مرطوب کننده یا سینی سنگریزه استفاده کنید.
  • برای رشد بهینه دما را بین ۶۵ تا ۸۵ درجه فارنهایت (۱۸ تا ۲۹ درجه سانتیگراد) حفظ کنید.

عیب یابی مشکلات رایج با فیلودندرون وایت پرنسس

  • زرد شدن برگ‌ها: این ممکن است ناشی از آبیاری زیاد یا نور کم باشد. مطمئن شوید که خاک بین دو آبیاری به طور کامل خشک شده و گیاه به نور کافی دسترسی دارد.
  • پوسیدگی ریشه‌ها: این مشکل معمولاً به دلیل آبیاری زیاد و خاکی که خوب زهکشی ندارد، رخ می‌دهد. برای جلوگیری از آن، مطمئن شوید که زمین خاکی خوب زهکشی داشته باشد و آبیاری را کنترل کنید.
گیاهان مرتبط